Še dobro, da so bili žlebovi na naši hiši zamenjani po tem, ko smo obnovili fasado. Stari so se malce poškodovali med samim delom. Ampak verjetno tudi zato, ker smo vsi vedeli, da bodo stari žlebovi zamenjani in se ni preveč pazilo na njih, ko se je delala fasada. Močno dvomim, da bi se pri čisto novih zgodilo enako, je pa res, da se nikoli ne ve. Vsekakor je bilo pa mnogo lažje delati fasado, ko ni bilo preveč stvari, na katere je bilo treba paziti.
Danes je naša hiša skoraj čisto obnovljena, stara je namreč še skoraj petdeset let. Šele sedaj vidim, da je bila takrat v osnovi zelo dobro narejena, edino nekatere stvari se se morale z leti zamenjati. Kakor recimo okna, streha in žlebovi, ker so to stvari, ki se z leti obrabijo.
Naslednja stvar, ki nas čaka, so tla. Ampak glede na to, da je v hiši zelo kakovosten parket, mislim, da bomo izbrali le brušenje in lakiranje, ker nima smisla, da bi parket menjali, ker je res še zelo lep. Le spraskan je na določenih mestih, čemur se pa noben parket ne more izogniti, vsaj po petdesetih letih ne. Popolnoma druga zgodba je recimo z žlebovi, na katere vliva marsikaj, predvsem pa vremenske razmere, ki so pa vsako leto bolj nepredvidljive. Prejšnji žleb je bil pa res že zelo velikokrat le za silo popravljen, da je vzdrževal funkcijo, žal pa ne estetike. In tako je z leti prišel do tega, da ni bil več primernem, kot tak, da je še vedno tam.
Po tem, ko bomo uredili še parket, bomo pa počasi začeli razmišljati o sončnih celicah, da bom lahko prihranili na elektriki. Ali pa vsaj prispevali k ohranjanju okolja. Ampak za sedaj je čisto dovolj, da imamo novo fasado, nova okna, novo streho in da so žlebovi končno v eni barvi, kar pa prej niso bili.